Get Adobe Flash player
Strona główna Aktualności X Przegląd Młodych Talentów Domów Dziecka, 20 X 2016

X Przegląd Młodych Talentów Domów Dziecka, 20 X 2016

Juz po raz dziesiąty odbyła się jedna z najważniejszych cyklicznych imprez organizowanych przez nasz Dom. W murach Domu Parafialnego im. P. Skargi w Pleszewie w szranki stanęli przedstawiciele 17 placówek: Salezjańska Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Dom Wspomożycielki" w Dobieszczyźnie, Dom Dziecka w Kaliszu, Dom Dziecka w Bodzewie, Placówka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim, Ośrodek Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie, Dom Dziecka w Liskowie, Dom Dziecka w Kórniku-Bninie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Mały Dworek" w Łaszczynie, Dom Dziecka w Ostrzeszowie, Dom Młodzieży im. Bł. Laury Vicuni w Poznaniu, Salezjańska Placówka Wsparcia Dziecka i Rodziny im. św. Rodziny w Pleszewie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Pile, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Nasz Dom" w Chrzypsku Wielkim, Dom Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie, Dom Dziecka "Droga" w Wolsztynie, Dom Dziecka w Gostyniu i Dom Dziecka w Pleszewie. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać występy uczestników w takich kategoriach jak: taneczna, recytatorska, muzyczna i teatralna. Jury w składzie: pp. Romana Klamecka, Beata Szurmińska, Joanna Vogt, Dorota Bielecka i p. BARTAS Szymoniak, mieli nie lata zadanie, aby zdecydować kto zwycięży. Po kilku godzinach wielkich emocji i dawce niezapomnianych wrażeń Jury zdecydowało, że zwycięzcami zostali:

Kategoria taneczna

I Gabryś, Laura, Samanta i Vanessa (Kalisz)

II Crazy Girls (Bodzewo)

III Wiktoria Komar, Nikola Tadych (DDz Pleszew)

Wyróżnienie: Arleta Jarosz, Aleksandra Rejek (Łaszczyn)

Kategoria recytatorska

I Jagoda Przybył (Ostrów Wlkp.)

II Zuzanna Jackowska (Dobieszczyzna)

III Gabryś Woźniak (Kalisz)

Wyróżnienie: Jakub Komar, Gabrysia Guszczak (DDz Pleszew)

Kategoria muzyczna

I Wojtuś & Sanka (Kórnik-Bnin)

II Vanessa Grześkowiak (Gostyń)

III Justyna Respondek (Ostrów Wlkp.)

Wyróżnienie: Wanessa Dopieralska (Kalisz)

Kategoria teatralna

I Grupa teatralna "Jak Bosko" (SPWDz i R im. Św. Rodziny, Pleszew)

II Grupa teatralna "To nie MY" (DDz Pleszew)

III OWDiR - Ki (Kołaczkowo)

Wyróżnienie: S. Bogulska, P. Bogulska, M. Matysiak, A. Wiśniewska, A. Galant, O. Wiśniewska, M. Łyszczyńska (Lisków).

Nagroda specjalna Starosty Pleszewskiego: Kasia Matysiak (Lisków).

Impreza nigdy by się nie odbyła na tak wysokim poziomie artystycznym, gdyby nie pomysłowość, profesjonalizm i zaangażowanie pracowników naszego Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego w Pleszewie, byli to: Radosława Biernat, Patrycja Wieruszewska, Katarzyna Król, Aneta Haak, Klaudia Kubicka, Anna Kwiecińska, Daria Osińska, Julia Matyniak, Agata Michalska, Katarzyna Wróblewska, Agnieszka Bartoszek, Magdalena Posiadała, Aleksandra Reszka, Przemysław Konopczyński, Mirosław Ostrowski, Przemysław Żurawlew.

Jubileuszowy X Przegląd Młodych Talentów Domów Dziecka został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Pleszewie, Domu Dziecka w Pleszewie i Pleszewskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci o Szczególnych Potrzebach Opiekuńczych DOM. Ponadto organizację tej imprezy wsparli nastepujący sponsorzy: Starosta Pleszewski - Maciej Wasielewski, Przewodniczący Rady Powiatu w Pleszewie - Mirosław Kuberka, Dyrektor PCPR w Pleszewie - Grażyna Kaczmarek, Dyrektor Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego w Pleszewie - Jerzy Wiśniewski, Wójt Gminy Czermin - Sławomir Spychaj, Joanna i Maciej Vogt, Marek Żarnowski (firma "Drewko"), Ryszard Majchrzak (Towarzystwo Ubezpieczeniowe AVIVA), Ewa i Paweł Działoszyńscy (firma EDBET Kowalew), Maria Hajdasz-Wiszniewska, Piotr Wiszniewski, Elżbieta Bartkowiak, Anita i Maciej Kubisiak, Radny Powiatowy - Michał Kaczmarek, Radny Powiatowy - Piotr Świderski, Sławomira i Mirosław Ryfa, Eryk Kowcuń, Fabian Reśliński, Anna Malecha (cukiernia "Ania"), Maciej Lipiński i Łukasz Paś.

Galeria zdjęć.

Galeria zdjęć II